На главную Поиск Контакты
АТМОСФЕРА ДЛЯ РОЖДЕНИЯ НОВЫХ ИДЕЙ

Рассылка
новости
публикации
УК рекомендует
анонс номера
 

№10, 2002
№10, 2002
27.12.2002
В открытом доступе
просмотров: 4505
комментариев: 4

Кроки до успіху: «Крафт Фудз Україна»Успіх компанії «Крафт Фудз» – світового лідера у виробництві продуктів харчування – створили люди. Як вважає «Крафт», люди – це найцінніший скарб, саме вони рухають уперед не лише свою компанію, а й чимало інших, що співпрацюють з «Крафт Фудз» на партнерських засадах.
«КРАФТ ФУДЗ» – КОМПАНІЯ, ЯКА ДОБРЕ ЗНАЄ, ДО ЧОГО ПРАГНЕ

«Крафт Фудз» – всесвітньо відомий виробник продуктів харчування. Це компанія, яка, завдяки наявності потужного портфеля найкращих торговельних марок і високопрофесійних працівників, прагне стати глобальним беззаперечним лідером у харчовій галузі. Це становить місію компанії, і вона невпинно рухається до поставленої мети.

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Шлях «Крафт Фудз» до лідерства розпочався 1825 року, коли швейцарець Філіп Сушард відкрив свій перший кондитерський магазин у місті Нойшатель. А німець Йоган Якобз 1895 року відкриває у Бремені спеціалізований магазин з продажу кави, чаю, шоколаду й печива. І нарешті, у 1903 році син німецьких імігрантів Джеймс Льюїс Крафт започатковує у Чікаго оптовий продаж сиру. Бізнес трьох засновників майбутнього велетня починався з малого. Так, з історії життя Джеймса Крафта відомо цікавий факт: за 65 доларів він орендував фургон та старенького коня на ім’я Педді. З цього фургону він успішно продавав свою продукцію і згодом поширив сирний бізнес за межі Америки. Зрештою, 1927 року в Європі було засновано компанію «Крафт Чіз Лтд.».

Тим часом, поки наші герої розвивали власну справу, у Німеччині було створено корпорацію «Дженерал Фудз» (початок діяльності – 1954 рік). Згодом вона стала однією з провідних харчових компаній світу, що виробляла каву «Максвел Хауз» та «Хаг» – каву без кофеїну, а також жувальну гумку «Голівуд».

1982 рік: компанія «Якобз», виробник кави, та кондитерська компанія «Сушард/Тоблер» (виробник шоколаду «Тоблерон» та «Мілка») об’єднуються і утворюють компанію «Якобз Сушард». Пізніше до «Якобз Сушард» приєднується також і бельгійський виробник шоколаду «Коте д’Ор».

З 1985 по 2000 рік всі ці компанії об’єднуються під маркою «Філіп Моріс». Найбільший та найприбутковіший у світі тютюновий гігант «Філіп Моріс» придбав їх, а також «Набіско» – світового лідера у виробництві крекерів та печива. Таким чином виник потужний концерн об’єднаних харчовиків, який отримав назву «Крафт Фудз».

Сьогодні «Крафт Фудз» поділяється на «Крафт Фудз Північна Америка», що розвиває свій бізнес у Північній Америці, та «Крафт Фудз Інтернешнл», що займається міжнародним бізнесом.

До світового портфеля «Крафт Фудз» входять різні категорії продукції: печиво, сир, кава, кондитерські вироби та безалкогольні напої. А ще миттєві сніданки, легкі у приготуванні італійські обіди, соуси та десерти. Але 75% продажів компанії припадають на каву, кондитерські вироби та сир. Серед торгових марок «Крафта» є 7 брендів з мільярдним прибутком. Наприклад, марка «Якобз» – кавова марка № 1 у всій Європі. А розчинна «Максвел Хауз» вже понад п’ятдесят років є традиційно улюбленою кавою у США, Об’єднаному Королівстві та Ірландії. За останні шість років компанія «Крафт Фудз» отримала понад 40 найбільших рекламних винагород у міжнародному бізнесі та 28 винагород від Американської маркетингової асоціації.

КРОКИ В УКРАЇНІ

З 1994 року компанія «Крафт Фудз» працює на українському ринку. На початку 1995 року вона придбала на тендері 88% акцій Тростянецької шоколадної фабрики «Україна», на той час єдиного в Україні шоколадного підприємства, яке до 1991 посідало чільне місце у виробництві шоколаду на вітчизняному ринку. Вже 1995 року фабрика вивела на ринок торговельну марку «Корона» – шоколад нового смаку та надвисокої якості. 1997 рік – частка ринку торговельної марки «Корона» невпинно зростає. Компанія «Крафт Фудз» стає лідером українського ринку шоколаду. З 1998 року компанія починає продаж в Україні кави «Якобз», а також розширює портфель «Корони»: починає виробляти молочний шоколад та шоколадну плитку з начинкою. Вже у вересні 1999 року «Крафт Фудз» успішно розпочав виробництво чіпсів на придбаній компанією фабриці у Старих Петрівцях. «Крафт Фудз» покращив якість та паковання вже відомого на той час українським споживачам бренду «Люкс», який дістався «Крафту» від попередніх господарів чіпсової фабрики. У цьому ж році розпочато випуск кондитерської продукції під брендом «Шоколадна фабрика «Україна».

2000 рік: «Крафт» упроваджує нові торговельні марки: чіпси «Естрелла», хрумкі вафельні батончики «Сієста». Протягом року обидві фабрики – шоколадна у Тростянці та чіпсова у Старих Петрівцях – сертифіковано за стандартом ISO 9002. У серпні 2001 року на Тростянецькій шоколадній фабриці розпочато виробництво найвідомішого у світі шоколаду «Мілка». Тепер фабрика є однією з трьох у Європі, що виробляють «Мілку». Ще дві – в Австрії та Німеччині. Це свідчить про високий рівень виробництва та відмінну кваліфікацію тростянецьких кондитерів.

2002 рік: з’являється нова продукція у кондитерській категорії: шоколад «Корона Спокуса», «Сієста XXL», «Мілка Великоднева», батончик «Корона Кокос». Загалом, від початку своєї діяльності в Україні, компанія «Крафт Фудз» інвестувала у вітчизняну економіку понад 50 мільйонів доларів. На вітчизняний ринок компанія принесла нове бачення бізнесу, нові високоякісні продукти харчування та нові робочі місця. Сьогодні «Крафт Фудз» є одним з найбільших роботодавців, який забезпечив робочими місцями більш як 1500 українських громадян.

НАЙЦІННІШІ РЕСУРСИ

«Що я маю робити, аби розвиток мого бізнесу був успішним?» – таке питання, мабуть, задають собі керівники усіх компаній світу. Утім, більшість керівників не усвідомлює, що цілі компанії необхідно формувати через цілі кожного працівника особисто. І що розвиток компанії безпосередньо залежить від людей, що в ній працюють і для яких успіх компанії означає професійне зростання та добробут.

Компанія «Крафт Фудз», за своєю місією – найкращий працедавець. Відповідно до цього пріоритету і склалося ставлення до персоналу. За словами Юрія Логуша, голови правління ЗАТ «Крафт Фудз Україна»: «Керувати підприємством – це керувати людьми. І тому людина – найцінніший скарб, бо цегла, залізо, інфраструктура для доставки товарів на ринок тощо – це лише засоби. Скрізь стоять люди: люди все виконують і вдосконалюють». Персонал повинен розраховувати на розуміння та підтримку з боку керівництва. У керівників усіх підрозділів «Крафт Фудз» таке ставлення стало нормою. Кожен сучасний керівник прагне до того, щоб його компанія посіла позицію лідера, хоча б у своїй ніші чи категорії. Це можливо лише в тому випадку, якщо компанія сама виховує лідерів. Не бійтеся давати працівникам свободу дій. Це рухає уперед і саму людину і весь бізнес. На жаль, чимало керівників замикають на собі майже всі функції у компанії. Вони не сприймають ідеї, які пропонують їм підлеглі, вважаючи їх заздалегідь провальними. Вони не доручають працівникам самим виконувати складні завдання, бо бояться, що ті їх не зроблять чи зроблять недостатньо професійно. У таких компаніях працівники позбавлені відповідальності та ініціативи. Це значна помилка, яка, можливо, і не приведе компанію до краху, але ж значною мірою уповільнить її розвиток.

Оксана Семенюк, директор відділу кадрових ресурсів ЗАТ «Крафт Фудз Україна» зазначає: «Сучасний керівник повинен усвідомлювати, що на будь-якому організаційному рівні – асистента, спеціаліста, провідного менеджера – людина повинна відповідати за свою роботу, інакше вона не зможе підвищувати свій професійний рівень і, отже, рухати бізнес уперед». Звичайно, роботу необхідно контролювати. У компанії «Крафт Фудз» керівники відділів відповідають за своїх людей. Але ж водночас вони дають можливість підлеглим повною мірою відповідати за свої ділянки роботи. Не варто боятися помилок персоналу. Люди вчаться на помилках і здобувають досвід. Приступаючи до виконання будь-якого завдання, людина має знати та відчувати, що їй буде надано підтримку і якщо завдання виявиться для неї надто складним, поруч завжди будуть люди, які допоможуть впоратись із труднощами. На роботі ми проводимо значну частину свого життя; і тому вкрай важливо створити на підприємстві атмосферу, в якій би люди відчували свою захищеність та підтримку своїх колег.

Юрій Логуш розповідає: «Я бачив керівників, які вийшли з пострадянського періоду і звикли гримати кулаком. Вони і в своїх сім’ях так само поводяться і не можуть зрозуміти, що у компанії має панувати атмосфера людяності. Вони думають, що правильно роблять, ефективно працюють. Така організація, звичайно, має успіх, але свого максимального потенціалу не досягає». Не варто соромитися дякувати людям за роботу – підлеглий має обов’язково відчувати те, що керівник позитивно сприймає результати його діяльності. Обов’язково необхідно час від часу влаштовувати неформальні заходи у компанії – це ще більше зближує людей. Взаємодопомога – це у «Крафті» стало законом. Постійну підтримку тут відчувають не лише нові члени команди, а й працівники зі стажем. Катерина Симчич, керівник юридичного відділу говорить: «Коли працюєш в оточенні друзів, коли маєш можливість робити реальну справу, яка є корисною, а тобі в цьому допомагають всі навколо тебе, то працювати приємно. А коли маєш гарний результат, то відчуваєш, що сил стає ще більше». Утім, працівники мають отримувати не лише моральну компенсацію за свою роботу. Принцип, згідно з яким працює «Крафт», простий – чим ефективнішою є робота працівника, тим вища його заробітна плата. Як зазначає Юрій Логуш: «Якщо читати психологічну літературу, що вчить, як виховувати дітей, то найкращий спосіб виховати повноцінну людину, яка працює на максимальний відсоток свого потенціалу, – це її заохочувати й винагороджувати. І рідко коли застерігати та повчати. Якщо поведінка її є в чомусь невідповідною, краще не звертати на це уваги, а зосереджуватися на тому, що добре. Тоді в «балансі» людини починає переважати конструктивний напрямок». Стандарти, за якими оцінюють професійну діяльність працівників, дійсні не лише в межах «Крафт Фудз Україна». І тому, якщо працівник успішно працює в Україні, він зможе себе зарекомендувати і в будь-якій компанії «Крафт Фудз» по всьому світу. Отже, кожен працівник упевнений, що за умов плідної праці, саме в цій компанії йому буде забезпечено довгостроковий кар’єрний розвиток. І ця обставина теж «тримає» людей у «Крафті».


Оценить статью
 
настя
26.07.2007, 20:26
Гарно написано "Люди найцінніший скарб"тільки не в ст. Петрівцях де принижують працівників.Як можна допускати до роботи з людьми ,-грубіянів , у яких немає жодного слова без "матюків"які немають поваги до жінки а про чоловіків і мови немає .А все тому , що беруть їх на роботу не за фахом , а по "протаже" Тут був трактористом ,тут вже комірник.Влади дали трішки , та не навчили елементарних правил поведінки з людюми..Прийшли люди на агропрограму а їх зустрічають такими "теплими словами",що деякі до вечора не видержують .Хто дозволив тій самій Людмилі Василівній принижувати сортувальницю говорячи "Як би не я, то ти сьогодні не їла білого хліба" Хто їм дав таку владу?А ви кажете людянність.


Independent
30.07.2008, 17:00
К сожалению, "Люди наш найціннійший скарб" это только лозунг, который (как минимум 5 лет) ничем не подкрепляется в этой компании. Вот и бегут люди. Расслоение внутри компании уже давно достигло апогея (благодаря отделу HR), а отдел персонала вообще стал напоминать отделы кадров периода застоя. Кроме того, пресекается мнение сотрудника, если оно отличается от мнения HR. В последнее время, отдел кадров вообще пытается нанимать безликий персонал, который не способен самостоятельно работать и принимать решения (они называют это покупкой талантов. Видели бы вы эти таланты...). Очень выгодный ход, позволяющий держать сотрудников на поводке.


Людмила
30.07.2008, 17:04
В цих ст.Петрівцях начальниця по кадрам та її підлеглі відшивають людей, які звертаються до них з питаннями. Це правда, що на чіпсах ненавидять співробітників. А ця Людмила Василівна взагалі родичка начальниці відділу кадрів (ось и тримають її).


Галя
06.08.2008, 12:35
Нездовго цим кадрам лишилося нехтувати людьми. Вчора моя знайома сказала, що пробигли чутки бо продадуть чипси незабаром.


 
Оставить комментарий
Имя:
Комментарий:

Последние статьи

Радио – очень эмоциональный бизнес, здесь всё на кончиках пальцев. И всё зависит от людей, от их драйва. Нельзя прийти в студию с ощущением «всё постыло». Как бы ты из себя оптимизм ни выдавливал, это чувствуется, это слышно.
Является ли аномалией в современном мире вера в сверхъестественное? Вот что думают об этом учёные.
Многие великие компании созданы тандемом выдающихся людей, взаимоотношения которых порой развивались непросто… Какой видит Пол Аллен свою роль в становлении Microsoft?
Несколько десятилетий идеи Айн Рэнд, воспевавшей абсолютную свободу и индивидуализм, будоражили умы целых поколений читателей. Её работы вновь оказались в центре внимания широкой читательской аудитории после 2008 года. Тогда в свете грянувшего кризиса в обществе стали активно обсуждать проблему несовершенства современного капитализма.
Один из сентябрьских дней. Разработчики Facebook и специалисты по социальным медиа собрались на f8 2011 – ежегодную спонтанно планируемую конференцию, ставшую чем-то вроде Мекки для всех молящихся на мегасеть. Для армии фанатов это мероприятие – одна из немногих возможностей наблюдать в режиме реального времени, как Марк Цукерберг, известный своим отвращением к публичному вниманию, делает основной доклад.
Хотя альтернативная энергетика сейчас весьма популярна, работать на этом рынке непросто. У датской компании Vestas, одного из крупнейших в мире производителей оборудования для ветроэлектростанций, подъёмы чередуются с кризисами, а колебания в объёме заказов зачастую носят непредсказуемый характер. Чтобы сохранить лидерство в такой нестабильной отрасли, нужно особое искусство.
Уходят ключевые сотрудники, гаснет изначальный энтузиазм, вместо проявлений творчества главенствует рутина – такими могут быть последствия неутомимого стремления компаний к эффективности. Почему же всё зачастую складывается именно так?
Тимур Сарбаев, консультант по стратегическому  и кризисному менеджменту tymur.sarbaiev@gmail.com
Компания успешна, открывает филиалы, растёт. Довольны и клиенты, и топ-менеджмент. Но однажды становится понятно, что ситуацию контролирует не генеральный директор, а руководители филиалов. Неизвестно, когда и как это случилось, но влиять на них уже невозможно. Теперь генеральный директор зависит от них, а не наоборот…
Чтобы понимать обстоятельства, в которых существует компания, и принимать стратегические решения, очень важен контекст. По сути, это набор условий, которые наполняют ситуацию определённым значением, содержанием. Это то, чем бизнес не может управлять, но что может и должен учитывать. О том, что такое контекст и как с ним работать, и пойдёт речь в этой статье.
Ваш логин

Пароль

Регистрация